PORADY DEKARSKIE

Jak wybrać odpowiednią firmę do budowy czy renowacji dachu ??

By 15 lipca 202113 września, 2021No Comments

Kilka wskazówek:

Wybór odpowiedniej firmy dekarskiej powinien być podyktowany kilkoma niezwykle ważnymi argumentami. Przede wszystkim, firma powinna istnieć legalnie. To pozwoli nam na ewentualne dochodzenie swoich praw w kwestiach spornych. Drugą sprawą powinna być renoma firmy na rynku. Sprawdźmy jej rekomendacje i certyfikaty. Jeżeli takie istnieją, znaczy, że firma w jakiś sposób musiała sobie na nie zapracować.

Prawdopodobnie dokonała tego dzięki swojej rzetelnej i ciężkiej pracy. Dzięki uczciwemu podejściu i odpowiedzialnemu realizowaniu swoich zobowiązań wobec klientów. Dalszym etapem jest przeanalizowanie profesjonalizmu firmy. Same certyfikaty mogą oczywiście świadczyć o profesjonalizmie, ale sprawdźmy kwalifikacje pracowników, dowiedzmy się, czy firma ma własne narzędzia i sprzęty. Dobrym znakiem jest tutaj posiadanie firmowego, oznakowanego samochodu. Świadczy ono o tym, że prawdopodobnie jest on wykorzystywany właśnie do przewożenia sprzętu.

Nie zgadzajmy się na firmy, które każą klientom samodzielnie zorganizować sprzęt i narzędzia. Nie wygląda to dobrze i świadczy o niepoważnym podejściu do klienta. Oczywiście, w czasie negocjacji, firma powinna ujawnić informacje o posiadanym wyposażeniu. Jeżeli nie chce tego zrobić, powinniśmy się zastanowić, czy na pewno chcemy podjąć z nimi współpracę. Kolejnym elementem jest sposób przygotowania kosztorysu. Jeżeli zostaje on wykonany „na oko” to również należałoby zrezygnować z usług takiej firmy. Rzetelny wykonawca, powinien przeanalizować plany, projekty budynku, powinien obejrzeć budynek w rzeczywistości.

Dalej, powinien dokonać niezbędnych obliczeń, a w dalszej kolejności dopiero przygotować kosztorys. Tylko szczegółowa analiza pozwala bowiem na przygotowanie adekwatnego kosztorysu usługi. I na koniec, jak wybrać firmę dekarską? Zapytać znajomych. Na pewno udzielą nam rzetelnych informacji, nie oszukają nas i polecą nam firmę, której warto zaufać, która godna jest takiego zaufania i nie zawiedzie nas podczas realizowania zlecenia a później użytkowania dachu.

About Sławomir Oleś - dekarz