jak wybrać dobrą firmę dekarskąPORADY DEKARSKIE

Co ważne jest przy wyborze firmy dekarskiej?

By 15 lipca 202113 września, 2021No Comments

Wybór firmy dekarskiej to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja. Świadczona usługa to nie tylko pokrycie dachu, ale to również bezpieczeństwo, a w przyszłości oszczędności, które wynikają z braku konieczności częstych napraw i poprawek.

Szukając dobrej firmy dekarskiej, w pierwszej kolejności należy przejrzeć rynek, w celu odnalezienia takiej, która jest zarejestrowana i legalnie świadczy swoje usługi. Wiele jest bowiem „firm”, które działają „na czarno”, a wówczas bardzo trudno jest dochodzić swoich praw i egzekwować zobowiązania podjęte wobec nas.

Gdy już ustalimy, które firmy są działającymi legalnie, w drugiej kolejności poznajmy te firmy. Każda renomowana firma ma przede wszystkim zespół wykwalifikowanych pracowników i własne narzędzia. Takie rozwiązanie powoduje, że firma bierze na siebie koszty eksploatacji tych narzędzi, a dobry pracownik jest gwarantem dobrej jakości usługi. Kolejnym etapem powinno też być zorientowanie się w cenach.

I tu, zdecydowanie panuje złota zasada, że dobra usługa ma swoją cenę. Zaniżone ceny świadczą o jakości. Jeżeli zaś jakość usług będzie niska, możemy spodziewać się konieczności dokonywania częstych napraw i poprawek.

Jest to przede wszystkim niebezpieczne, a w dalszej kolejności również kosztowne. To co oszczędzimy na pokryciu, będziemy musieli w znacznie wyższym stopniu wydać na naprawy. Sygnałem, że coś może być nie tak z jakością kosztorys. Po pierwsze sposób jego wykonania, a po drugie jego cena. Dobry dekarz, zanim wyceni wartość swoich usług powinien najpierw obejrzeć budynek, obejrzeć plany, zapoznać się z nimi dość szczegółowo i drobiazgowo, by wiedzieć, jaki czas, materiały i narzędzia będą mu potrzebne do realizacji usługi. Dobry kosztorys, to bardzo precyzyjny i drogi plan wydatków dla inwestora. Jeżeli jest zbyt ogólny i zbyt tani, znaczy, że nie został wykonany dobrze i na poszczególnych etapach pracy będzie trzeba go zweryfikować.

To nie jest korzystne rozwiązanie dla klienta, ponieważ niesie ze sobą nieprzewidziane koszty. I na koniec polecenia. Warto zapytać poprzednich klientów, jakie są ich odczucia w odniesieniu do tej firmy. Będą najlepszym źródłem informacji i gwarancji.

About Sławomir Oleś - dekarz